Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

ogłoszenia 27.12.2020 r

29 grudnia 2020

Niedziela św. Rodziny
27 grudnia 2020 r

1. 31 grudnia Msza św o 1800 i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego oraz krótkie sprawozdanie z życia parafii. Tego dnia imieniny obchodzi ks. kanonik Sylwester zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W piątek Nowy Rok Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. jak w każdą niedzielę, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tego dnia nie obowiązuje post. To również I-szy piątek miesiąca, wszyscy którzy je obchodzą są wyspowiadani i wystarczy tego dnia przyjąć komunię św.

3. A sobota jest I-szą sobotą miesiąca.

4. Pragnę jeszcze raz wyrazić swoją wdzięczność i podziękowanie Ks. Prałatowi i panom za zrobienie
szopki. A siostrze Judycie zakrystiance za dekoracje kościoła. Serdeczne podziękowania dla chóru i zespołowi młodzieży za śpiew na pasterce oraz za piękny występ dla scholi 30+ jak również ks. Damianowi i p. Janowi za granie na akordeonie i wspólne kolędowanie.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

6. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

 

Tak jak informowaliśmy nie będzie wizyty duszpasterskiej. Wychodząc naprzeciw wszystkim i zachęcając do wspólnej modlitwy będziemy zapraszali poszczególne bloki i ulice na Msze św. i po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy w intencji mieszkańców, a na zakończenie błogosławieństwo. Po powrocie do domu cała rodzina wspólnie odmówi „Modlitwę Pańską”, a głowa rodziny pokropi mieszkanie wodą święconą. Choć w taki sposób niech do naszych domów Boży pokój i błogosławieństwo dotrze w tym trudnym czasie pandemii.

Copyright © 2021