Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

Ogłoszenia 26.07.2020 r

27 lipca 2020

XVII Niedziela Zwykła
26 lipca 2020 r

1. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w niedzielę, 2 sierpnia br., do „Męskiego różańca” w Radomiu. Modlitwa rozpocznie się w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej (Struga) Mszą św. o godz.1500, po której wyjdziemy procesyjnie, aby odmówić modlitwę różańcową i zawierzyć się Matce Bożej.

2. Ks. bp. Henryk Tomasik zachęca abyśmy w I czwartek miesiąca sierpnia ofiarowali naszą osobistą adoracje oraz umartwienia w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Prosi także wspólnoty Kół Żywego Różańca o codzienną modlitwę w tej ważnej intencji.

3. W naszej parafii będzie pielgrzymka duchowa. Będziemy gromadzili się w kościele na wspólnej modlitwie by duchowo pielgrzymować do tronu Matki Bożej.

4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w naszej tradycji jest to miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości dla dobra naszej ojczyzny i ustanie epidemii.
5. W prasie katolickiej jak zawsze ciekawe artykuły, dziś w „Gościu” – Co wiemy o św. Annie babci samego Syna Bożego; jak kształtować relacje z teściową…- o bł. Mariannie Biernackiej teściowej, która oddała życie za synową; kolejna odsłona
wakacyjnego cyklu – tym razem odwiedzamy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Jest również „Niedziela”.

6. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © 2020