Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

Ogłoszenia 26.06.2022 r

25 czerwca 2022

XIII Niedziela Zwykła

26 czerwca 2022 r

1. Dziś 26 czerwca pątnicy z naszej 19-stki wraz z Akcją Katolicką zapraszają na wspólną modlitwę „różańcem pielgrzymkowym”, która będzie na placu kościelnym o 1900. Modlitwa zakończy się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Przez całą niedzielę po Mszach będzie można wesprzeć grupę 19 ofiarą złożoną do
puszki.

2. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Radomskiej, w dniu 2 lipca (sobota) organizuje wyjazd autokarowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00 spod gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu (ul. Młyńska 23/25). Planowany powrót ok. godz. 20.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Szczegółowe informacje: ks. Wojciech Wojtyła (tel. 504 – 060 – 390).

3. Rycerze Kolumba w Radomiu zapraszają do wspólnej modlitwy w „Męskim Różańcu”. Po 3 lata męskiej pielgrzymki do kościołów Radomia z comiesięczną modlitwą, pragniemy kontynuować nasze spotkania zawierzając Matce Bożej nasze rodziny, miasto i aktualne potrzeby. Od niedzieli 3 lipca br. zmieniamy godziny naszych spotkań. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich mężczyzn naszego miasta i okolic do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej ul. Wernera w dzielnicy Kaptur. Rozpoczęcie 3 lipca Mszą św. o godz.1300, o godz.1400 świadectwo wiary żywej i modlitwa różańcowa z zawierzeniem Matce Bożej.

4. W Radomiu przy parafii św. Rodziny powstała Fundacja „Kochać lepiej”, której misją jest pomoc małżeństwom i narzeczonym w pokonywaniu trudności, które niesie ze sobą bycie w związku.

5. W środę 29 czerwca Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. o 700, 930 i 1800. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
6. W tym tygodniu I-szy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 1730 i kancelaria nie czynna.

7. Miesiąc lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.

8. Podczas urlopów i wypoczynku pamiętajmy o modlitwie i Mszy św. W życiu nie ma wakacji od Pana Boga. Niech on nad nami czuwa i nas strzeże.

9. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o 1800, a w niedzielę o 1730.

10. Zachęcamy do czytanie prasy katolickiej w „Gościu” – jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny, dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości
prowadzenia Domów Pomocy Społecznej, oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje.

Jest również „Niedziela”, „Miłujcie się” i „Iskierek św. Rafała”.

11. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © 2022