Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

Ogłoszenia 26.03.2023 r

25 marca 2023

V Niedziela Wielkiego Postu
26 marca 2023 r

1. Dziś po Mszy św. 1100 spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci kl. IV przed rocznicą I Komunii św.

2. Dziś i za tydzień po Mszach św. Akcja Katolicka oraz młodzież z naszej parafii włączy się w rozprowadzanie wielkanocnych palem. W tym roku mamy duży wybór, każdy będzie mógł wybrać najładniejszą. Dochód przeznaczymy na działania związane z formacją młodzieży.

3. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Na Mszy św. o 1100 liturgia rozpocznie się przed kościołem (jeśli pogoda pozwoli) poświęcimy palmy i uroczyście wejdziemy do świątynie.

4. W okresie Wielkiego Postu przeżywamy nabożeństwa pasyjne. W naszej parafii Droga Krzyżowa w piątki; dla dzieci o 1630 (w dolnym kościele); dla dorosłych i młodzieży o 1715 przed Drogą Krzyżową o 1700 jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 1715.
5
. W środę rozpoczynają się nasze rekolekcje parafialne poprowadzi je ojciec duchowny z WSD ks. Grzegorz Lipiec.

6. „Pola Nadziei” to międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na raka. W Niedzielę Palmową 02 kwietnia 2023r., wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, po Mszach z żonkilami, żółtymi balonami i puszkami, będą czekali na ludzi, którym nie jest obojętny los osób chorych. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Podobnie jak w latach poprzednich, zebrane podczas kwesty pieniądze zostaną przeznaczone dla osób objętych opieką hospicyjną, a także zakup sprzętu do wypożyczalni Caritas.

7. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej po rodzinach naszej parafii chętni nadal mogą zgłaszać w zakrystii chęć goszczenie obrazu w swoim domu.

8. Za ławkami są puszki do których można przez cały Wielki Posta składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

9. Do końca kwietnia trwają zapisy na pielgrzymkę do Fatimy, plan na stronie parafii.

10. Zachęcamy do czytanie prasy katolickiej w „Gościu” – dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. Jest „Gość Ekstra” poświęcony wydarzeniom Męki Pańskiej cena 14 zł
Jest również „Niedziela”, „Miłujcie się” i „Iskierek św. Rafała”.
11. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2 kwietnia, w rocznicę odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II, w Warszawie przejdzie Narodowy Marsz Papieski. Początek o godzinie 1100 z Ronda Dmowskiego, marsz zakończy się w katedrze św. Jana Mszą św. o 1230. Organizatorzy informują, że będzie to masz APOLITYCZNY, tylko modlitewny, i stanowiący wyraz sprzeciwu medialnym atakom na Największego z Rodu Słowian. Współorganizatorem marszu jest Akcja Katolicka. Organizowany jest autokar. Cena 35 zł, wyjazd w przyszłą niedzielę o 830 sprzed Katedry. Dodatkowych informacji prosimy szukać na stronie internetowej naszej parafii. Chętnych prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną.

WSZYSTKICH gorąco prosimy o wytrwałą modlitwę, aby w Ojczyźnie Jana Pawła II nie niszczono świętych wartości i autorytetów.

Copyright © 2023