Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

Ogłoszenia 24.01.2021 r

24 stycznia 2021

III Niedziela Zwykła
24 stycznia 2021 r

1. Dziś Niedziela solidarności z Chorwacją po trzęsieniu ziemi i zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

2. Przeżywamy dziś również Niedzielę Biblijną zachęcamy do sięgania i czytania w domach Pisma św. Niech ta księga będzie księgą naszego życia.

3. W środę 27 stycznia o godz. 1100 w katedrze radomskiej nastąpi INGRES czyli liturgiczne objęcie diecezji przez nowego ks. bp-a Marka Solarczyka. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. bp-ie ordynariuszy.

4. Jak w każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramenty po Mszy św. o godz. 1800.

5. Członkom Akcji Katolickiej przypominamy o REKOLEKCJACH. We wtorek, środę i czwartek – będą prowadzone w kościele św. Stefana na Idalinie. Każde spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.30 – a zakończy Apelem Jasnogórskim.
Nauk można wysłuchać przez internet – ale gorąco zachęcamy wybrać się osobiście – to niedaleko.

6. Prace przy murku oporowym posuwają się do dobrze, powoli widać już efekt docelowy. Mam nadzieję, że wykonana praca przyniesie w przyszłości zamierzony efekt.

7. W prasie katolickiej jak zawsze ciekawe artykuły: w „Gościu”: Franciszek Salezy – święty, który rozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek o mediach usłyszał; jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości; dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich. Jest również „Niedziela”, „Miłujcie się”.

8. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © 2021