Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

Ogłoszenia 18.07.2021 r

19 lipca 2021

XVI Niedziela Zwykła

18 lipca 2021 r

1. Dziś w ramach przygotowań do pielgrzymki po Mszy o 1800 będzie Apel i spotkanie. A przez cały dzień zbiórka na leki na pielgrzymkę. Jest również możliwość zapisywania się na pielgrzymkę.

2. W sobotę 24 lipca w wigilię św. Krzysztofa zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg, będziemy się modlić o bezpieczeństwo na drogach i rozsądek oraz o to by nie było pijanych kierowców na Polskich drogach. Po Mszy św. poświęcimy pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na zakup aut dla misjonarzy.

3. 25 lipca jest dniem Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce i Europie dlatego została ogłoszona przez Episkopat Polski zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

4. Podczas urlopów i wypoczynku pamiętajmy o modlitwie i Mszy św. Nie zaniedbujmy spotkania z Panem Bogiem. Niech ON nad nami czuwa i nas strzeże. Zadbajmy też o odpowiedni strój jak przychodzimy do kościoła.

5. Zachęcamy do czytanie prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” – Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczynypodpalenie kościołów w tym kraju; a w wakacyjnym cyklu – Włocławek – miejsce związane z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.

Jest również „Niedziela” „Miłujcie się”.

6. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © 2022