Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

Ogłoszenia 17.01.2021 r

17 stycznia 2021

II Niedziela Zwykła
17 stycznia 2021 r

1. Za tydzień Niedziela solidarności z Chorwacją po trzęsieniu ziemi i zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

2. Od 18 do 25 stycznia Tydzień modlitw o jedność Chrześcijan.

3. 19 stycznia przypada dzień imienin ks. bp-a. seniora Henryka Tomasika. Msza św. w intencji solenizanta w katedrze o godz. 1800.

4. Wszystkim wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za przybycie, wspólną modlitwę, za interesowanie i składane ofiary. Dla nas kapłanów jest to ważne by móc się z Wami modlić spotykać i udzielać Bożego błogosławieństwa.

5. Po następnej niedzieli – odbędą się TRZY-DNIOWE rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej. W tym roku – kameralne i w zmienionej formule.

Od 26tego do 28tego stycznia WSZYSTKICH członków Akcji zapraszamy do parafii św. Stefana na Idalinie. Nauki poprowadzą s. Roman Adamczyk, ks. Grzegorz Wójcik i ks. Andrzej Jędrzejewski. Każde ze spotkań rozpocznie się o 2030.
Kto nie będzie mógł uczestniczyć osobiście – będzie dostępna transmisja internetowa.

6. Jak zapewne dało się zauważyć prace, o których mówiliśmy już się rozpoczęły choć niska temperatura trochę je spowolniła, ale będą kontynuowane. Nie ma już jednego budynku gospodarczego, który był w złym stanie technicznym i jeszcze jeden będzie rozebrany. To są prace przygotowawcze pod być może przyszłą budowę domu parafialnego.

7. W prasie katolickiej jak zawsze ciekawe artykuły: w „Gościu” o tym jak odnaleźć szczęście w prostocie; jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary; o etycznych aspektach szczepień przeciw koronawirusowi.
Jest również
„Niedziela”, „Miłujcie się” i jeszcze nasze parafialne „Iskierki św. Rafała”.

8. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © 2021