Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

Ogłoszenia 09.07.2023 r

8 lipca 2023

XIV Niedziela Zwykła

09 lipca 2023 r

1. W Radomiu gościć będziemy młodzież z Fundacji Nowego Tysiąclecia, w naszej parafii będą uczestniczyć we Mszach św. W jedną z niedziel będzie można się z nimi spotkać i porozmawiać.

2. We wtorek 11 lipca święto św. Benedykta – Patrona Europy Msze św. jak w dni powszednie.

2. W niedzielę 16 lipca NMP z Góry Karmel ale – w niedziele nie można go obchodzić – dlatego w sobotę, osoby które chcą przyjąć szkaplerz będą mogły to uczynić na Mszą o 1800.

3. W wakacje tj. w lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu o 700 i 1800.
4. Podczas urlopów i wypoczynku pamiętajmy o modlitwie i Mszy św. W życiu nie ma wakacji od Pana Boga. Niech on nad nami czuwa i nas strzeże byśmy wszyscy wrócili bezpiecznie i pełni wrażeń.
5. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej po rodzinach naszej parafii. Są wolne terminy w lipcu.

6. Jak wiemy 6 sierpnia wyruszy pielgrzymka na Jasną Górę, pątnicy niosą przed Tron Matki prośby nas wszystkich. Od dziś można przynosić do zakrystii intencje, w których pielgrzymi będą się modlić na szlaku podczas codziennego różańca. Na stoliku pod chórem są karteczki, na których należy napisać swoją prośbę. Wypełnione intencje można przynosić do zakrystii do soboty 5 sierpnia.
7. Zachęcamy do czytanie prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” – wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę”, zawierającej nieznane do tej pory, po raz pierwszy publikowane wypowiedzi bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

8. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © 2023