Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

Ogłoszenia 06.06.2021 r

6 czerwca 2021

X Niedziela Zwykła

06 czerwca 2021 r

1. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w Bożym Ciele było to piękne świadectwo naszej wiary i przywiązania do naszych Polskich tradycji. Podtrzymujmy je i przekazujmy następnym pokoleniom.

2. We wtorek nasze parafialne JERYHO zapraszamy do modlitwy.

3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy św. o 1800, a w niedziele i uroczystości o 1730.

4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała w naszej parafii jest 40 godzinne nabożeństwo. To czas na indywidualną modlitwę i spotkanie z Chrystusem. Na Mszy św. tradycyjnie poświęcenie wianków. A na zakończenie nabożeństwa czerwcowego po litanii procesja dookoła kościoła. Po Mszy nie będzie już adoracji bo jest ona przez cały dzień.
5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego serca Pana Jezusa – Msze jak w dzień powszedni. Odpust na Glinicach. Nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. „Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach przeżywa Jubileusz 100 – lecia powstania parafii. Główna Msza święta jubileuszowa będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 13 czerwca o g. 1300. Przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Będzie ona również transmitowana przez TVP Polonia. Zapraszamy do włączenia się w obchody Jubileuszu”

6. W sobotę wspominamy Niepokalanego Serce NMP Msze św. o 700 i 1800.
7. W następną niedzielę rodzina małego Norberta będzie zbierać do puszek na rehabilitację dla chłopca.

8. Zachęcamy do czytanie prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” – dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać, a także medytacje do fragmentu Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata.

Jest również „Niedziela” „Miłujcie się” i czerwcowy numer „Iskierek

9. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © 2022