Msze św. w Niedziele i święta:

Msze św. w dni Powszednie:

Wystawienie Najświętszego Sakramentu:

Roraty w Adwencie:

Numer konta bankowego:

Rzymskokatolicka Parafia św. Rafała Kalinowskiego

ul. Kwiatkowskiego 104, Radom

Parafia św. Rafała

Rys historyczny: Początkowo na pograniczu parafii Najśw. Serca Jezusowego i parafii Św. Józefa utworzony został punkt duszpasterski dla budującego się osiedla Ustronie „C”. Bp Edward Materski poświęcił 12 czerw­ca 1983 r. krzyż i plac pod przyszły kościół. Początkowo korzystano z zagospodarowanego i przystosowanego dla kul­tu Bożego magazynu budowlanego. Władze państwowe, po zakończeniu wizyty Jana Pawła II w Polsce w 1983 r„ cofnęły bowiem zgodę na budowę dużej kaplicy. Dzięki wysiłkowi ks. Józefa Pawlika w 1984 r. zbudowano – bez pozwolenia władz państwowych – tymczasową kaplicę. W roku następnym poświęcił ją bp E. Materski.  Stanowiła ona budowlę o konstrukcji drewnia­nej z elementami prefabrykowanymi.  Ze względu na opór władz Parafia została erygowana dopiero 1 stycznia 1989 r. przez bp. E. Materskiego. Budowę kościoła parafialnego rozpoczęto 9 października 1999 r., a w stanie surowym ukończono w 2005 r. Budowę prowadził proboszcz,  ks. J. Pawlik. Świątynia powstała według projektu architekta Tadeusza Derlatki i konstruktora Józefa Nosowskiego. Fundamenty kościoła poświęcił 20 listopada 1999 r. bp Jan Chrapek. Kamień węgielny poświęcił bp Zygmunt Zimowski 19 czerwca 2003 roku w obecności bpa seniora E. Materskiego. Konsekracji dokonał bp Henryk Tomasik 29 września 2013roku.

Kościół jest obiektem dwupoziomowym z przeznaczeniem kościoła dolnego do liturgii codziennej i obrzędów pogrzebowych, zaś górnego –  do liturgii niedzielnej, świątecznej i obrzędów ślubnych. Zastosowano konstrukcję żelbetową z elementami ścian wyłożonych cegłą polską, licówką, wewnątrz i zewnątrz. Układ kompozycyjny oparto na rzucie trzech naw: głównej oraz bocznych: południowej mniejszej i północnej większej, z wydzielonym transeptem. Na osi nawy głównej – wnęka ołtarzowa z tabernakulum i dużym krucyfiksem.  W nawie bocznej – kaplica chrzcielna z kompozycją chrzcielnicy z figurą Pana Jezusa Miłosiernego, odlew z brązu. Przekrycie kościoła oparto na kroksztynach z drewna klejonego. Wystrój wnętrza  z płaskorzeźbami w prezbiterium i Drogi krzyżowej oraz witrażami wykonano według projektu prof. Karola Badyny. Całość wnętrza – dodając a la gotyckie kształty i kolorystykę drewna konstrukcyjnego – sprzyja nastrojom powagi i modlitwy.

Ulice wchodzące w skład Parafii:

Dygasińskiego, Gagarina (nr 2,9,11), Hoża, Konopnickiej (nr 1-28 . Kwiatkowskiego (od nr 64 do końca), Niemcewicza (od nr 1 do 39), Osiedlowa, Placowa, Pusta, Sandomierska (nr 10,12), Staroopatowska (strona nieparzysta), Strzelecka.

Msze św:

Niedziele i święta: 7.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00

Święta zniesione:  7.00; 9.30; 17.00; 18.00

Dni powszednie: ; 7.00; 17.30 18.00

Odpust- św. Rafała Kalinowskiego (20 listopada)

Doroczna Adoracja N.S. – w czwartek w Oktawie Bożego Ciała

Księgi metrykalne: Księgi ochrzczonych od roku 1983