Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

OGŁOSZENIA 12.07.2020 r

13 lipca 2020

XV Niedziela Zwykła
12 lipca 2020 r

1. W czwartek na Mszy św. o 1800 będzie obrzęd poświęcenia i nałożenia szkaplerza dla osób chętnych, które podejmą się zobowiązań związanych z jego noszeniem.

2. W zawiązku z nadal obowiązującym stenem epidemicznym chcemy się zorientować ile osób planuje wyruszyć na szlak pielgrzymi. Prosimy by do następnej niedzieli osoby takie dokonały deklaracji o chęci wyruszenia. Potrzebne jest to dla nas by się zorientować czy liczba osób nie będzie za mała i być może koszta organizacyjne wzrosną. Decyzja co do wyjścia
nie jest jeszcze podjęta w 100%.

3. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do zaleceń wydawanych przez Ministerstwo Zdrowia.

4. Pamiętajmy o odpowiednim stroju w świątyni. Przychodząc na Msze św. nie przychodzimy na plaże i nasz strój świadczy o nas oraz o tym jaki mamy szacunek do Boga i innych ludzi.
5. W prasie katolickiej jak zawsze ciekawe artykuły, dziś w „Gościu” – czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia; 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece św. Józefa, dziś Kościół w Polsce chce zrobić to samo; sanktuarium maryjne w Charłupi – z cyklu „Nie ma jak u Mamy”. Jest również „Niedziela” i nowy numer „Miłujcie się”.

6. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © 2021