MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta:
7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

Dni Powszednie:
7.00
17.30
18.00
Nabożeństwo Majowe (po Mszy św. ok. 18.30)

Każdy czwartek:

18.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Kontakt

723 335 444

kontakt@swrafal.radom.pl

Szukajmy w modlitwie tego,
co uważamy za niemożliwe
dla naszych własnych sił,
i trwajmy w duchu wiary

św. Rafał Kalinowski

XXXIV Niedziela Zwykła
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
25 listopada 2018 r

1. Dziś Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – kończy ona rok liturgiczny w kościele. W szczególny sposób zawsze przeżywa je Akcja Katolicka i jej członkowie – jest to patronalne święto tego Stowarzyszenia. Dziś można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby naszej grupy pielgrzymkowej.

2. Siostry Michalitki w naszej parafii posługują już 25 lat. Dziś na Mszę Św. o godzinie 11.00 modlić się będziemy w ich dziękując za ich pracę i zaangażowanie w życie parafii.

3. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Polecamy się opiece Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Za tydzień rozpoczyna się ADWENT czas oczekiwania na przyjście Pana. Codziennie w dni powszednie roraty ku czci Matki Bożej o 6.30 przed nimi śpiew godzinek. Dla dzieci roraty o 17.00.

5. Owocem tego rocznego Święta Parafii Św. Rafała Kalinowskiego niech będzie fakt, że każdego 20. dnia miesiąca będzie Msza Św. Wotywna przez wstawiennictwo naszego św. patrona, litania do Niego i ucałowanie relikwii.

6. Do czwartku przyjmujemy zgłoszenia pomocy świątecznej. Zwróćmy szczególną uwagę na nasze otoczenie, czy nie ma w pobliżu osób w gorszej sytuacji a informacje te prosimy przekazywać do kancelarii.

7. Po analizie sytuacji niektórych parafian okazało się, że są rodziny, które nie mają nawet stołu, przy którym spotkaliby się jej członkowie podczas wigilii. Mówimy o tym już teraz, poddając pod rozwagę i taką potrzebę. Każdy, kto chce pomóc w rozwiązaniu takich problemów, niech możliwie szybko skontaktuje się z Księdzem Proboszczem.

8. W prasie katolickiej jak zawsze ciekawe artykuły, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Copyright © Parafia Świętego Rafała Kalinowskiego w Radomiu | 2018